Herkes İçin Piyano Derslerimiz Başlıyor!

Piyano kursu eğitimi 4 yaşından itibaren her yaşa yönelik olarak uygulanır.

Bu yaş çocuklarının dikkatini toplayacak ve motivasyonunu sağlayacak özel metodlar uygulanır.

Deniz Müzik Merkezi'nde güvenli ve kurumsal kimlik altında alacağınız eğitim, pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli branş öğretmenleri; çocukların geleceğinde temel sanat eğitimini oluşturacaktır.

Piyano kursu programına alınacak öğrencilerde ezgisel bellek ve ritm kulağı aranır.

1 Ay Toplam 4 Saat Özel Ders 2.500,00 TL

Öğrencilerimiz 4 yaşından itibaren piyano derslerine katılabilirler. Yetişkinler için bir yaş sınırlaması bulunmuyor.

Derslerinizi birebir olarak yapıyoruz.

Standart programımız haftada bir gün bir saat. Dilerseniz daha fazla ders alma imkanınız da var.

Herhangi bir belge verilmiyor. LCM London College of Music sınavlarına hazırlık yapılmaktadır

First Piano Lesson with Transfer Student First Piano Lesson with Transfer Student
Just a regular piano lesson with Ms. 5 y.o. Just a regular piano lesson with Ms. 5 y.o.
First Piano Lessons with the Young Beginners First Piano Lessons with the Young Beginners
First lesson with 4 y.o. First lesson with 4 y.o.
Hot Cross Buns. Tales of a Musical Journey Hot Cross Buns. Tales of a Musical Journey
"Tales of a Musical Journey" Book 1. Scale-Waltz
Açıklama Fiyat
1 Ay Toplam 4 Saat Özel Ders 2.500,00 TL
1 Ay Toplam 4 Saat ÇOCUKLAR İÇİN (3,4,5 yaş) 2.500,00 TL

Adres

Çalışma Saatlerimiz

 • Pazartesi - Cuma - 10:00 - 22:00
 • Cumartesi - 10:00 - 22:00
 • Pazar - 10:00 - 22:00
 • 5/ 5

  Çalışma saatleri çok esnek, hocalar profesyonel, güler yüzlü ve öğrencilerine tolerans gösteriyor.

  6 yıl önce
 • Burak
  4/ 5

  Bir kursiyer olarak aradığım tüm kriterler sağlıyor bu kurum. Bunları kısaca sıralarsak: hoca konuya çok ehil kendisinin konservatuar mezunu olması önemli bir faktör. Kursu veren hoca çok kibar ve çok güleryüzlü bu da kursa devamlılık sağlamanızda önemli bir kriter. Kurs yeri çok sakin böylece konsantrasyon problemi yaşamıyorsunuz. Fiyat da sitedeki diğer kurslara göre daha uygun hocanın para kazanmaktan ziyade sanatçı kazanma derdinde olduğunu düşünüyorum. Kısaca klarnet öğrenmek isteyen kişiler hiç tereddüt etmeden burayı deneyebilir.

  6 yıl önce
 • Umut
  4/ 5

  Kardeşim çok memnun kaldı ikinci ay kayıt yeniledik.

  6 yıl önce
 • Handan Uydar
  4/ 5

  Profesyonel bir kurum kafamdaki düşüncelerin netleşmesini sağladılar. Diğer kurumlar gibi sadece klasik şan kursu değil piyano eşliğinde müzikal bir eğitim veriyorlar. Benim isteklerimi anlayabiliyorlar çok memnun kaldım. Online kayıt oldum hemen aradılar güvenilir bir sayfa tavsiye ederim.

  6 yıl önce
 • Nuhan Melis Aydın
  4/ 5

  Eğitimden memnunum uygun bir yer avantaj sağlıyorlar.

  6 yıl önce

Yorum gönderin

Eğitimlerimiz

Bilgi Talep Formu


Piyano Kursu Hakkında


Piyano diğer müzik aletlerinden farklıdır. Bu farklılığın temelinde ise piyanonun hem fiziksel olarak büyük görünümü hem de fiyat açısından yüksekliği öne çıkmaktadır. Dolayısıyla her evde bir piyanoya rastlamak zordur. Piyano kursunun en önemli etkisi ise piyanoya sahip olmadan sizin piyano öğrenmenizi sağlar. Piyano kursu bir program çerçevesinde herkese uygun bir öğrenme ortamı yaratır. Uzman, profesyonel eğitmenler aracılığıyla piyanoya ince dokunuşlarla insanların içsel dünyalarına seslenebileceksiniz.

Piyano Kursu Fiyatları


Piyano kursu fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Piyano kursunun bulunduğu il, ilçe ve bölge, kursun ortaya koyduğu çalışma planı, programı, kursa katılan kursiyer sayısı, kursun toplam süresi piyano kursu fiyatlarını belirlemektedir. Bütün bunların yanında özel ders desteği ile piyano dersi eğitimi de alınabilir. Direkt kişiye özel bir eğitimde de fiyatlar farklılaşabilmektedir.

 

Piyano Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım?


Piyano, birçok müzik aletine oranla daha kolay öğrenilebilen bir müzik enstrümanıdır; çünkü piyano çalabilmek için üç şeye ihtiyacınız vardır.

 1. Parmaklarınızı koordineli olarak hareket ettirebilmektir,
 2. Notaları bilmektir,
 3. Pedalları istenilen durumlarda kontrol edebilmektedir.

Notaları ezberlemek yerine çalarken öğrenmek en doğrusudur. Ancak parmaklarınızı etkin bir şekilde kontrol edebiliyor olmanız gerekir. Diğer yandan da pedalları hareket ettirerek sesi uzatabilir ve anında kesebilirsiniz. Bunu yapabliyor olmanız gerekir.

Dolayısyla bu üçlü koordinasyonu sağladığınızda piyano çalmak çok daha kolay hale gelecektir. 

Neden Piyano Kursuna Gitmeliyim?


Bir piyanoya sahip olmak için yüksek bir miktar ödemek zorundasınız.

Peki bir piyanoya sahip olmamak piyano öğrenememek anlamına mı gelir ? Elbette ki, hayır !

Piyanoya ilgi duyan herkes piyano kursu aracılığıyla piyano çalabilmektedir. Bundan dolayı piyano öğrenmek için yapmanız gereken ilk şey piyano kursuna gitmektir. Size en disiplinli, en planlı ve en etkili çalışma yöntemini ortaya koyarak piyanoyu öğrenmenizi sağlayacak tek merkez piyano kurslarıdır.

Piyano kurslarının size sunacağı desteğin yanında bireysel anlamda çalışmanız gerekir. Kursun sunduğu imkanlar dahilinde piyano ile iç içe olmanız, sürekli alıştırma yapmanız piyanoyu kısa süre içinde çalmanıza neden olacaktır. Piyano çalmayı öğrenmek için istekli olmanız, çalışmada disiplin ve sürekliliği gerektirir. Bunlara dikkat ettiğiniz ölçüde öğrenmemek elde değil.

Neden Piyano Kursuna Katılmalıyım?


Bazen hayatta yapmak istediklerimiz ve hayatta yapmaktan çekindiğimiz şeyler vardır. Piyano birçok kimse tarafından bu yaşamda öğrenilmesi gereken bir müzik aleti olarak görülür. Toplumumuzda hemen hemen herkes bir müzik aleti çalmayı ister; fakat bunu gerçekleştirenlerin sayısı epey azdır. Bundan dolayı sizin piyano öğrenmeniz birçok açıdan toplumdaki saygınlığınızı da arttıracaktır.

Öte yandan, bireysel anlamda sizi derinden etkileyecek ve mutluluğunuzu pekiştirecektir. Piyano kursuna katılmalısınız çünkü piyanoyu başka bir yerde öğrenmeniz mümkün değildir. Kendinizi bu mutluluktan mahrum bırakmayın !

Hemen bizimle iletişime geçin.

Arayın: 0542 527 17 00

Piyano Çeşitleri Nelerdir?


Piyanolar kendi içerisinde çeşitli gruplara ayrılır. Bu çeşitlilik daha çok piyanonun özellikleri ve kullanılacağı alanla ilgilidir. Piyano çeşitlerine baktığımızda karışımıza oldukça zengin bir yelpaze çıkmaktadır. Bu yelpazede yer alan piyano tipleri ise temelde üç gruba ayrılmaktadır. Bunlar; portatif piyanolar, akustik piyanolar ve konsol piyanolardır. Şimdi hep birlikte bu piyano türlerini teker teker inceleyelim.

1. Akustik Piyanolar:

Akustik piyanolar kendi iç yapısı ve çalışma mekanizmaları itibariyle diğer piyanolardan ayrılmaktadır. Akustik piyano, tellerin sıra sıra gerilmesi ve bu tellerin de çekiç,tokmak benzeri bir mekanizmaya bağlanmasıyla oluşur. Bu çekiçler başka bir sistemle tuş takımına bağlıdır. Tuşlara basıldığında bu mekanizmada çekiç itilir ve tele basar, tel de beklenen sesi çıkarır. Yine bu mekanizmaya dahil olarak geliştirilmiş bazı özellikleri de bulunmaktadır. Bunlardan en öne çıkanı ses pedallarıdır. Bu ses pedalları iki adettir. Bazı piyanolarda üç pedal olsa dahi genel olarak pedal sayısı hep ikidir. Biri sesin kesilmesi, durdurulması; diğeri ise sesin uzamasını sağlar.

Akustik piyanolar, saydığımız mekanizmaları içinde barındıran ahşap bir fiziksel özellik taşır. Ahşap gövde, sesi doğrudan etkileyen bir merkez gibidir. Akustik için kaliteli seçilmemiş bir ahşap gövde sesi de olumsuz yönde etkileyecektir.

Akustik Piayanolar da kendi içinde ikiye ayrılmaktadır.

  a) Kuyruklu Piyanolar:

Adının kuyruklu olmasının sebebi arka kısmının kuyruk görünümde olmasındandır. Armoni tablosuyla birlikte teller yatay bir özellik taşır. İçerisindeki sistemin genişliği ve mekanizmanın etkililiği sesin de güçlü çıkmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kuyruklu piyanolara genel olaak konserlerde rastlamak mümkündür. Diğer yandan fiyatının da çok yüksek olması herkes tarafından tercih edilmemesine de yol açmaktadır. Olumsuz bir yanı da boyutunun oldukça büyük olmasıdır. Kuyruklu piyanoya sahip olmak isterseniz kocaman bir salona ihtiyacınız olduğunu da bilmelisiniz.

  b) Konsol Piyanolar:

Konsol piyanolarda şase ve şasenin dahil olduğu mekanizma dikeydir. Bu yönüyle kuyruklu piyanolardan ayrılmaktadır. Genel olarak ahşaptan oluşan konsol piyanoların boyutu, kuyruklu piyanolara göre küçüktür. Böylelikle her evde rahat kullanım alanı bulmaktadır.

2. Elektronik (Dijital) Piyanolar:

Elektronik piyano günümüzde en sık kullanılan piyano türüdür. Ses bir mekanizma aracılığıyla değil de elektrik-manyetik bir alandan elde edilir. Akustik piyanoların verdiği özgün ve billur sesi tam olarak çıkaramayan dijital piyanolar ona yakın bir ses çıkarmaktadırlar. Fiyat açısından da taşınabilirlik açısından da uygun olduğu için herkes tarafından tercih edilmektedir. Piyanoların periyodik olarak belirli bakımları vardır. Akustik piyanolara göre bakımları daha kolay olan elektronik piyanolar kullanım açısından daha yaygındır.  

3. Hibrit Piyanolar:

Hibrit piyanolar, Akustik piyano ile elektronik piyanonun bir sentezidir. Elektronik piyanolar teknolojinin gelişimine uygun olarak farklı türde ve görünümde, gelişmiş ayarlara sahip piyanolar olarak ortaya çıkabilmektedir. Akustik piyanolar ise nostaljiyi, özgünlüğü ve bir piyano ruhunu yansıtmayı amaç edindiği için daha farklı nitelikte piyanoları kendinde barındırır. Aslında iki ayrı ucu temsil ederler. Hibrit piyanolar ise akustik piyanolardan güçlü ve zengin görünümü; elektronik piyanolardan ise en iyi ses tonunu bir araya getirmeye çalışır. 

Çocuklar İçin Piyano Kursu


Çocuklar yetişkin bir bireye göre öğrenmeye daha açıktırlar. Çocuğunuzla ilgili kararlar alırken gelecekte onun dünyasını da etkilemiş olacağınızı bilmelisiniz. Belki bugün piyano öğrenmesi için gönderdiğiniz kurs, onun zihnini öylesine dönüştürecek ki büyüdüğünde Dünyaca ünlü bir piyanist olabilecektir. Dolayısıyla her açıdan çocuğunuzu donatlamlısınız. Bilinçli bir toplumun temelinde sanatla, müzikle yoğrulmuş bir nesil vardır.

 

Bizler, yılların verdiği deneyimle Deniz Müzik Merkezi olarak piyanoyu çocuklarınızın yaşam biçimi yapmayı, en üst düzeyde piyano çalan bireyler haline getirmeyi kendimize görev saymaktayız.

 

Çocuklar için piyano kursları son dönemlerde artış göstermekle birlikte verimli bir müzik eğitiminin verildiği merkezlerin sayısı oldukça azdır. Çocuğunu yaşı küçük ise ve çocuğunuzu yalnız bırakamıyorsanız aile ortamını sizlere sunuyoruz. Çocuklarınızla birlikte piyano öğrenmeye hazır mısınız ?

 

Piyano ile yaşam stilinizi anlamlı kılabilirsiniz.

 

Yetişkinler İçin Piyano Kursu


Piyano öğrenmenin yaşı yoktur, piyano öğrenmenin heyecanı vardır. Ne kadar heyecanlı iseniz o kadar istekli ve kararlı olursunuz.

Kimilerimiz gençliğimizde yapamadığımız ama yapmayı çok istediğimiz şeyleri bir zaman sonra tekrar isteyebiliriz. Piyano da bunlardan birisi olabilir. 

Yetişkin bireylere ayrı bir program yapılmakta ve çalışma planı çıkarılmaktadır; çünkü çalışan bireyler günün her saatinde kursa gelmekte güçlük çekebilmektedir.