En İyi Eğitmenlerden Şan Dersleri

 1. Şarkı Söyleme Teknikleri
 2. Şan ve Nefes Teknikleri
 3. Sahne Performansı
 4. Solfej Eğitimleri verilmektedir.
1 Ay Toplam 4 Saat 2.500,00 TL
 1. Şarkı Söyleme Teknikleri
 2. Şan ve Nefes Teknikleri
 3. Sahne Performansı
 4. Solfej Eğitimleri verilmektedir.

15 yaş ve üzeri olan kişiler derslere katılabilir.

Eğitimlerimiz yarı özel ve özel ders şeklinde verilmektedir. Yarı özel derslerimiz 30 Dakika, Özel Derslerimiz 1 Saat olarak işlenmektedir.

Bu konuyla ilgili resmi prosedürler tamamlandığında sertifika ve katılım belgesi verilecektir.

İlk derste uzman hocamızın yapacağı kontrol sonrasında, doğru teşhisler ve teknikler neticesinde iyi noktaya gelebilir ve de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Eğitmenlerimiz İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi,Marmara Üniversitesi, Lisans Öğrencileri olup, belediyelerde, halk eğitim merkezlerinde ve TRT İstanbul radyosunda görev almış kişilerdir. Detaylı bilgileri kurumumuzu ziyaretinizde alabilir ve hocalarımızla tanışabilirsiniz.

Voice Lessons & Exercises- Eve Soto - Vocal Coach- Rihanna/. Drake-Breathing,Pitch,Vibrato,Range Voice Lessons & Exercises- Eve Soto - Vocal Coach- Rihanna/. Drake-Breathing,Pitch,Vibrato,Range
Voice Lesson- Breathing & Vocal Exercise - Eve Soto -Vocal Coach - Beyonce Voice Lesson- Breathing & Vocal Exercise - Eve Soto -Vocal Coach - Beyonce
Broadway Singing lesson - Broadway Singing lesson -
Eve Soto & Harriet Palmer Voice Lesson - Vocal Warm-Up - Get Lucky / Daft Punk Eve Soto & Harriet Palmer Voice Lesson - Vocal Warm-Up - Get Lucky / Daft Punk
Eve Soto Julianna Bastone -THE VOICE Contestant - Strengthen Your Range Eve Soto Julianna Bastone -THE VOICE Contestant - Strengthen Your Range
Açıklama Fiyat
1 Ay Toplam 4 Saat 2.500,00 TL

Adres

Çalışma Saatlerimiz

 • Pazartesi - Cuma - 10:00 - 22:00
 • Cumartesi - 10:00 - 22:00
 • Pazar - 10:00 - 22:00
 • 5/ 5

  Çalışma saatleri çok esnek, hocalar profesyonel, güler yüzlü ve öğrencilerine tolerans gösteriyor.

  6 yıl önce
 • Burak
  4/ 5

  Bir kursiyer olarak aradığım tüm kriterler sağlıyor bu kurum. Bunları kısaca sıralarsak: hoca konuya çok ehil kendisinin konservatuar mezunu olması önemli bir faktör. Kursu veren hoca çok kibar ve çok güleryüzlü bu da kursa devamlılık sağlamanızda önemli bir kriter. Kurs yeri çok sakin böylece konsantrasyon problemi yaşamıyorsunuz. Fiyat da sitedeki diğer kurslara göre daha uygun hocanın para kazanmaktan ziyade sanatçı kazanma derdinde olduğunu düşünüyorum. Kısaca klarnet öğrenmek isteyen kişiler hiç tereddüt etmeden burayı deneyebilir.

  6 yıl önce
 • Umut
  4/ 5

  Kardeşim çok memnun kaldı ikinci ay kayıt yeniledik.

  6 yıl önce
 • Handan Uydar
  4/ 5

  Profesyonel bir kurum kafamdaki düşüncelerin netleşmesini sağladılar. Diğer kurumlar gibi sadece klasik şan kursu değil piyano eşliğinde müzikal bir eğitim veriyorlar. Benim isteklerimi anlayabiliyorlar çok memnun kaldım. Online kayıt oldum hemen aradılar güvenilir bir sayfa tavsiye ederim.

  6 yıl önce
 • Nuhan Melis Aydın
  4/ 5

  Eğitimden memnunum uygun bir yer avantaj sağlıyorlar.

  6 yıl önce

Yorum gönderin

Eğitimlerimiz

Bilgi Talep Formu


Şan Eğitimi Hakkında


Şan eğitimi, doğru şarkı söylemenin teknik altyapısını oluşturmaktır. Doğru şarkı söyleyebilmenin ilk kuralı doğru nefes alabilmektir. Yani nefesin kontrolü ile sesin kontrol edilmesidir. Şan eğitimi sizin daha etkileyici ve daha doğru şarkı söylemenizi sağlayacaktır. Bu temelde incelendiğinde , şan eğitimi nefes alışverişi, ses kontrolü, diyafram, diksiyon, artikülasyon, fonetik ile ilgilidir. Diğer yandan şan eğitimi ses tellerini eğitme sürecidir.

Günlük yaşamımızda pek fazla dikkat etmesek dahi doğru nefes alma konusunda birçoğumuz hatalar yapmaktadır. Şan eğitimi, diyafram ile karın boşluğu ve ağız boşluğu aracılığıyla ses tellerini eğitmektir.

Şan Dersi Fiyatları


Şan dersi fiyatları sabit değildir. Birçok kent ve merkezde bulunan şan eğitim kursları arasında bir fiyat politikası yoktur. Dolayısıyla fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak fiyatları etkileyen ve belirleyen bazı unsurlar vardır.

Şimdi hep birlikte bu unsurları inceleyelim:

 • Şan eğitiminin toplam saat ve süresi,
 • Şan eğitimi kursunun bulunduğu il,ilçe ve lokasyon, şan eğitimini verecek olan uzmanın niteliği,
 • Şan eğitimi kursunun kurs programı,
 • Şan eğitimi veren kurslar arasındaki rekabet şan dersi fiyatlarını belirlemekte etkilidir.

Ayrıca şan eğitimi birebir ya da grup eğitimi olarak iki kısma ayrılır. Grup eğitimlerindeki şan dersi fiyatları ile birebir olarak verilen şan eğitimi fiyatları birbirinden farklılaşmaktadır.

Şan Dersi Sesimi Güzelleştirir Mi?


Şan eğitimi sizin ses dokunuzu tamamen değiştiremez. Sesinizde bir pürüzlük varsa şan eğitimi ile giderilebilir ancak sesinizi mükemmel hale getirmez. Şan eğitimi sizin doğru nefes alarak, ses tellerini eğitme yoluyla sesinizin oldukça sakin ve doğal çıkmasını sağlamaktır. Dolayısıyla şan eğitimi alarak sesinizin üst düzeyde iyi olmasını beklemeniz doğru olmaz.

Şan eğitiminde amaç, kişinin var olan sesinin en iyi formda nasıl çıkacağını sağlamaktır. Herkesin bir ses çevresi vardır. Bu ses çevresinin ise bir sınırı. İşte şan eğitiminde bu sınır belirlenir ve onun üzerinde çalışılır.

Şan eğitimi, doğru nefes alıp-verme tekniklerini kullanarak sesinizi etkili hale getirir !

Şan Eğitimine Kimler Katılabilir?


Sesini ve nefesini kontrol etmek isteyen,

Şarkı söylerken soluksuz, pürüzsüz bir ses çıkarmak isteyen,

Müzikle ve sanatla yakından ilişkili olan herkese şan eğitimi verilebilir.

Şan eğitimi için taban yaş sınırı 14’tür. Bu yaşın belirlenmesinin nedeni ise etkin ve oturmuş ses tellerinin gelişiminin tamamlanmış olmasıdır. Dolayısıyla ergenliğe girmiş herkes şan eğitimine başvurabilir.

Şan eğitimi için üst yaş sınırı yoktur. 

Şan eğitimine küçük yaştaki çocuklar katılamaz. Çünkü ses telleri ve ses düzeyi sabit ve netleşmemiştir.

Şan eğitimine daha çok yetişkinler katılmaktadır.

Şan Dersinde Neler Öğreneceğim?


Şan eğitimi süresince eğitimin üç kısma ayrıldığını bilmek gerekir.

 1. Mikro/Temel Düzey Şan Eğitimi,
 2. Mezzo/Orta Düzey Şan Eğitimi,
 3. Makro/İleri Düzey Şan Eğitimi.

Başlangıçtan ileri seviye şan eğitimine kadar geçen sürede değişimi adım adım görmek mümkün. Şan eğitiminde öğreneceklerinizin her biri kendi teknik ve uygulamasıyla size geniş perspektifler kazandıracaktır.

Şan eğitiminde öğrenecekleriniz arasında doğru nefes alıp-verme, nefesi kontrol edebilme, ses tellerinin kontrol edebilme, diyafram, ses türlerini ( alto,tenör,bariton,bas,mezzo-soprano, soprano) saptama, nefes çalışmaları sırasında göğsün pozisyonu, solfej çalışması, ses egzersizleri yer alır.

Şan dersinde öğrendikleriniz müzik eğitiminizle ilgili olarak dönüm noktasında yer almaktadır. Bundan dolayı şan eğitimi son derece öneml bir müzik eğitimidir.

Şan Eğitiminde Solfej


Şan eğitiminde verilen solfej çalışması notaların ses ve ritimlerine göre seslendirilmesi çalışmasıdır. Yani  doğru nefes alma-verme tekniği kullanılarak nota seslerini teker teker seslendirmektir. Bu açıdan bakıldığında solfej bir müzik eğitiminde notaların seslere dönüşmesi sürecidir. Kursiyerler solfej çalışmasında notaları tonlama, seslendirme ve vurgu yerlerini belirleme gibi konuları öğrenebilmektedirler.

Solfej eğitimi kişinin müzikle ilgili kariyerinde önemli bir yer tutar. Solfej eğitimi sonrasında notaları uygun ses ve ritim özelliğine göre okuyabilir ve enstrümanınızla birleştirebilirsiniz.

Neden Şan Eğitimi Almalıyım?


Neden şan eğitimini almanızın gerekliliği üzerine konuşmadan önce neden bir şan eğitmeniyle çalışmanız gerektiğini anlamanız gerekir. Eğer seçmiş olduğunuz müzik türünde istediğiniz verimi alamıyorsanız, sesiniz pürüzlü ve kırılgansa, sesiniz net olarak çıkmıyorsa, titriyor ve bozuluyorsa, doğru nefes performansı yoksa muhakkak ki bir şan eğitmeni ile çalışmak gereklidir. Öte yandan yine seçtiğiniz şarkı ya da müzik türünde en bas ve en tiz sesi aralığınız dar değilse, notaları sese dönüştürürken problem yaşıyorsanız şan eğitimi gerekli hale gelir.

Peki şan eğitimi sadece bu durumlarda mı alınmalıdır ? Elbette ki, hayır ! 

Şarkı söylemeyi meslek haline getirmiş, uzun soluklu şarkı söyleyen ya da seslendirme yapan kişilerde sesin kısılması, tam ve net çıkmaması, ses yorgunluğu ve nefes zorluğu gibi problemler açığa çıkabilmektedir. Bu gibi  durumlarda da şan eğitimi alınmalıdır.Diğer yandan uzun süre ses sanatçılığı yapan kişilerde ses kontrolünün kaybolması ve sesin kırılması görülebilir. Bu da kişide özgüven eksikliğine neden olur. Bu noktada şan eğitiminin neden önemli olduğunu üç kısımda inceleyeceğiz:

 1. Doğru ses kontrolüyle düzgün şarkı söyleme:

  Şan eğitimi almanın en büyük faydası şarkı söylerken nefes ve sesin kontrol edilmesiyle mükemmel ve doğal bir sesin çıkmasını sağlamaktır. Sahneye çıktığınızda sizi dinleyenlerin ses problemini, dengesiz ses gelgitlerini fark etmeleri zor olmayacaktır. Böylelikle dinleyiciler şarkının sözlerine ve ritmine adapte olamayacak ve sadece problemleri önemseyecektir. Sesi kontrol ettiğinizde en zorlu parçaları dahi çok zorlanmadan seslendirebilirsiniz. Bu noktada şan eğitiminin  şarkıları düzgün söylemenizi sağlayacağını bilmelisiniz.
   
 2. Ses kısıklığı, sesin kırılması,ses yorgunluğu ve ses hastalıkları:

  Şan eğitimi süreci başarıyla tamamlandığında normal şartlarda yaşanan ses kısıklığı, tonlama problemi, ses ve nefes kontrolünde yaşanan sorunları, sesin kırılması, sesteki yorgun duyuş ve algılayış ile ses hastalıkları ortadan kalkacaktır. Bu nedenle şan eğitimi sağlığı da olumlu yönde etkilemektedir. "Kaliteli ve profesyonel bir şan eğitmeni ile çalışmak sizi birçok ses hastalığından korur." Çünkü sesinizi anormal düzeyden normal düzeye getirerek, ses tellerinizi sakinleştirir ve daha bir bir nefes yapısına sahip olmanızı sağlar.

  Şan eğitmeni bu kimliğiyle aslında bir ses terapisti konumdadır.
   
 3. Özgüven eksikliğinin giderilmesi:

  Düzgün dillendiremediğiniz şarkı sözleri ve kontrol edemediğiniz ses ritimleri özgüveninizin olumsuz yönde etkilenmesine neden olur. Şan eğitimi alan biri bir yandan da özgüven eğitimi  almış olacaktır. 

Şan Eğitiminin Avantajları


Şan eğitimi hem kişisel gelişiminiz açısından hem de müzik hayatınızda başarılı bir kariyer sergileme açısından oldukça önemlidir. Müziğe ilgi duyuyorsanız, şarkı söylemeyi hayatınızın prensibi haline getirdiyseniz aldığınız şan eğitimi sizinle aynı alanda çalışan insanların bir adım önünde olmanızı sağlayacaktır.

Şan eğitiminin birçok avantajı bulunmakla birlikte şan eğitimine katılan bireylerin birçoğu eğitim safhalarında katıldıkları yetenek sınavlarında da kullanmaktadır.

Şan Eğitimi Ne Kadar Sürer?


Şan eğitim süresi kişinin gayreti ve etkinliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat bir şan eğitiminin sağlıklı bir zaman diliminde gerçekleşebilmesi için en az 3 ay gereklidir. Bu süre içerisinde verimli bir çalışma yürütülmekle birlikte kişinin kendi gelişimi ve yoğunluğu da göz önünde tutulur.

Özetle, şan eğitimi için en azından üç aylık bir süre şarttır.